MSI Polska - Forum

MSI GAMING => Notebooki z serii GAMING => Wątek zaczęty przez: albertusrp w 03 Październik 2020, 12:30:58

Tytuł: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: albertusrp w 03 Październik 2020, 12:30:58
Z tyłu w laptopie mam USB-c z oznaczeniem thunderbolt, chciałem podłączyć za jego pomocą monitor. niestety po podłączeniu nie jest przekazywany sygnał do monitora. Po drodze jest jeszcze konwerter usb-c do display port ale wiem że konwerter działa bo za jego pomocą mogę wyświetlić na monitorze obraz z telefonu tabletu czy mac-a. System wydaje się rozpoznawać iż jest podłączony monitor. W ustawieniach windows mam obraz dwóch monitorów, po kliknięciu w rozszerz system spowalnia mysz przestaje reagować by po chwili zapytać czy zachować zmiany (nic się oczywiście nie zmiania). Tak samo w ustawieniach wyświetlania n-vidia monitor jest widoczny ale nie można zaznaczyć check-box-u ten sam efekt spowolnienia zawieszania i niereagowania. Próbowałem już różnych wariantów podłączania restowania itp. niestety jak do tej pory nic nie poskutkowało.
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: MSI FAE w 06 Październik 2020, 08:04:44
Hej,
A instalowałeś sterowniki do thunderbolta - https://www.msi.com/Laptop/support/GT73VR-7RE-TITAN#down-driver&Win10%2064 , sterowniki do kart graficznych?
BIOS masz w najnowszej wersji?

pozdrawiam,
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: albertusrp w 27 Październik 2020, 17:56:59
Monitor pojechał do serwisu z innego powodu, wrócił nowy, niestety problem z nie łączeniem przez usb-c pozostał. BIOS mam aktualny, tak samo sterowniki do ThunderBolt (nowsze niż na stronie, próbowałem downgradu ale starsze sterowniki też problemu nie rozwiązały), monitor po podłączeniu przez usb-c wybudza się (nie wyświetla obrazu jedynie czarny ekran) i po chwili podaje informację brak sygnału. Monitor jest widoczny w systemie ale jakby "nieaktywny". Myślałem że może moje usb nie obsługuje przesyłu obrazu ale wg specyfikacji powinno obsługiwać
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: keiytom w 29 Październik 2020, 10:57:53
A w ustawieniach Windowsa jakie masz ustawione odświeżanie i rozdzielczość na drugim monitorze? Jeśli w laptopie masz matrycę 4K to być może z taką rozdzielczością puszcza sygnał na monitor tak samo może puszczać odświeżanie np. 120Hz a podłączany monitor to FHD 60Hz i dlatego się się wyłącza ponieważ dostaje sygnał którego nie może obsłużyć.
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: albertusrp w 30 Październik 2020, 15:45:09
Nie mogę zmienić ustawień 2 monitora przy podłączeniu przez usb-c, podstawowy w laptopie ma 120Hz FHD a podłączony obsługuje 144hz UWQHD, więc to nie to.
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: keiytom w 30 Październik 2020, 19:15:42
a masz możliwość spróbować z innym adapterem? Ewentualnie możesz jeszcze zmienić odświeżanie w laptopie na 60Hz i wtedy spróbować
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: albertusrp w 31 Październik 2020, 13:59:35
Nie mam do dyspozycji innego adaptera, pożyczyłem kabel DP - miniDP i w takim układzie monitor działa poprawnie i wszystko się dobrze wyświetla. W laptopie jest ustawione 120Hz na sztywno i nie ma w opcjach ekranu możliwości zmiany wartości odświeżania (w panelu nVidia też jest tylko opcja 120Hz)
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: keiytom w 31 Październik 2020, 14:30:15
A prawym na pulpicie/ ustawienia ekranu/ zaawansowane ustawienia wyświetlania/ wyświetl właściwości karty dla... później lista wszystkich trybów, kliknąć dwa razy na rozdzielczość z innym odświeżaniem i zastosuj, też się nie chce zmienić czy wszędzie tylko 120Hz?
Tytuł: Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
Wiadomość wysłana przez: enkipata w 01 Listopad 2020, 07:48:45
Hej.
Wiem, że wydaje się to głupawe ale może Windows ma jakieś problemy? Może w ostateczności spróbuj przeinstalować Windowsa, bo nie licząc wady sprzętu to już naprawdę ostateczna opcja którą widzę,by miała powodować problemy a często głównym prowodyrem takich problemów w moich przypadkach laptopów różnych marek był sam Windows.
Chyba, że masz gdzieś market elektroniczny. Pójdź zapytać obsługi czy mógłbyś podpiąć pod jakiś monitor z USB-C swojego laptopa tylko do sprawdzenia czy to samo się dzieje bez adaptera.
 Nic innego mi nie przychodzi do głowy w tym temacie.