MSI Polska - Forum

Pomoc techniczna => Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 => Wątek zaczęty przez: MCX w 01 Listopad 2018, 13:20:46

Tytuł: Męczące powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowan
Wiadomość wysłana przez: MCX w 01 Listopad 2018, 13:20:46
Witam, od jakiegoś czasu wyskakuje mi w Windows 10 specyficzne powiadomienie "Dostęp aplikacji firefox.exe do sprzętu graficznego został zablokowany". Najdziwniejsze jest to, że powiadomienie to wyskakuje od razu przy włączeniu komputera, a także po odpaleniu różnych programów, ale zawsze dotyczy firefoxa, nawet jeśli ten nie był nawet włączany. Co więcej, powiadomienie ma datę ze środy, więc to tak jakby ciągle to samo stare powiadomienie, a nie jakieś nowe. W panelu sterowania Nvidii Firefox ma przypisaną zintegrowaną kartę graficzną, mogę ręcznie przestawić na dedykowaną, ale ustawienie globalne (automatyczne) jest na szaro. Podobnie dla Chrome, choć Opera ma już tu ustawienie globalne. Sama karta graficzna działa i jest sprawna, sterownik również aktualny, stąd postuję to w tym dziale, bo problem zdaje się leżeć w Windowsie 10 zapętlonym na tym samy, starym powiadomieniu, którego kliknięcie powoduje jego zniknięcie, ale tylko do kolejnego odpalenia czegokolwiek czy restartu kompa.
MSI GE73 RAIDER RGB 8RF
GTX 1070
powiadomienie: https://imgur.com/a/cxffICR
Tytuł: Odp: Męczące powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowan
Wiadomość wysłana przez: MCX w 01 Listopad 2018, 14:54:33
Dodam, że udało mi się odnaleźć ten błąd w dzienniku zdarzeń. Najpierw kilka z rzędu błędów jak ten po lewej i na końcu ten z firefoxem po prawej.
https://imgur.com/a/H0Sh8dm
Nie wygląda to groźnie i się nie powtórzyło, komp działa, przeglądarka też, ale powiadomienie o tamtym zdarzeniu pojawia się przy każdym włączeniu.

EDIT:
A jednak problem się powtórzył. Gdy chciałem odtworzyć filmik na fb to ekran stał się na chwilę czarny, a potem wrócił do normy i już działało wszystko normalnie, ale ponownie pojawiło się to powiadomienie o zablokowaniu dostępu aplikacji. Tym razem jeszcze dwa zdarzenia doszły do tamtych powyżej: https://imgur.com/a/upQd7GZ
Dodam, że problem występuje jak na razie tylko przy próbie odtwarzania filmów z fb na firefoxie, na chromie wszystko działa dobrze i żadne błędy ani powiadomienia nie wyskakują.
Tytuł: Odp: Męczące powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowan
Wiadomość wysłana przez: MCX w 01 Listopad 2018, 16:05:06
No dobra, zmusiłem W10 do wyszukania aktualizacji i coś tam znalazł, zainstalował i zrestartował. (choć myślałem, że wyszukuje je automatycznie i wchodząc w zakładkę update pisało mi zawsze, że wszystko jest aktualne) Błąd się już nie pojawia, choć dziwne mignięcie przy uruchamianiu wideo na fb pozostało. Zobaczę na dniach, czy nie będzie już nawrotu "choroby". Sorki za tyle postów, ale funkcja modyfikowania postu wygasa po paru minutach i nie mogę dodać niczego nowego edytując. ;)

EDIT:
Sprawdzając w dzienniku zdarzeń widzę, że te mignięcia wciąż jednak powodują problem ze sterownikiem i mimo, że nie pojawia się powiadomienie o blokadzie, to jednak coś tam w tle dalej działa nie tak jak należy.
https://imgur.com/a/crBeBI9
No nic. Nie przeszkadza to zbytnio w użytkowaniu komputera i jak na razie dotyczy tylko Firefoxa, więc poczekam aż ktoś mądrzejszy ten wątek przeczyta i przeanalizuje.
Tytuł: Odp: Męczące powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowan
Wiadomość wysłana przez: MSI FAE w 02 Listopad 2018, 07:07:16
Hej,
  Wygląda na problem z systemem - MS na swoich stronach radzi aktualizację BIOSu, sterowników nVidia (i Intel przy okazji) oraz, ostatecznie, przywrócenie systemu do stanu fabrycznego. Sugerują też, że można uruchamiać oprogramowanie jako administrator - że to też może pomóc w takim przypadku.
   pozdrawiam,
Tytuł: Odp: Męczące powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowan
Wiadomość wysłana przez: MCX w 02 Listopad 2018, 12:11:06
Dziś w nocy Firefox na obu komputerach się zaktualizował i problem chyba przestał występować, możliwe, że to była ich wina, bo na starym też były jakieś problemy. Po tylu dniach dostosowywania systemu pod siebie wolałbym uniknąć rozpoczynania wszystkiego od zera, w najgorszym wypadku wolałbym używać różnych przeglądarek do różnych czynności, co zresztą i tak robię z przyzwyczajenia, bo na starym kompie aktualizacje przeglądarek też psuły różne rzeczy. Np. jakieś 2-3 lata temu update do Firefoxa spowodował wieszanie się go na YT przez kilka miesięcy, stąd przesiadka na Chrome, które znowuż po ostatnim upgradzie zaokrąglającym okienka zaczął strasznie zamulać i włączał się po kilka minut (stąd ostateczna decyzja o kupnie nowego lapka :P). W każdym razie dzięki za odpowiedź, będę monitorował problem, aczkolwiek jak mówię - po aktualizacji dziś w nocy problem z wieszającym się sterownikiem w dzienniku zdarzeń przestał występować.
Tytuł: Odp: Męczące powiadomienie "dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowan
Wiadomość wysłana przez: MSI FAE w 05 Listopad 2018, 07:27:31
Hej,
  No to świetnie, że problem został rozwiązany, mimo że nie do końca wiadomo jak. ;-)

   pozdrawiam,