MSI Polska - Forum

MSI GAMING => Karty graficzne z serii GAMING => Wątek zaczęty przez: phil14pl w 20 Styczeń 2016, 16:57:36

Tytuł: Pytania odnośnie MSI Gaming App
Wiadomość wysłana przez: phil14pl w 20 Styczeń 2016, 16:57:36
Na wstępie witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum :)
Od 2 dni mam GTX 970, jak wszyscy wiedzą do płytki ze sterownikami dołączony jest MSI Gaming App i tutaj zaczynają się moje pytania:
1. Czy ten program jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania karty? z tego co widziałem to można bawić się w przestawianie animacji loga na karcie, zmienić tryb taktowania o ile tak się to fachowo nazywa, tylko, że nic z tego raczej nie jest mi użyteczne.
2. Czy jeżeli domyślnie miałem ustawiony tryb gaming i sam nie bawiłem się w podkręcanie to czy program automatycznie zmienił mi taktowanie? i czy po odinstalowaniu to wszystko wraca do normy i karta pracuje po swojemu?
Pytam, bo mam złe doświadczenia z podkręcaniem i nie chciałbym, żeby przez omyłkowo zainstalowany program znowu się coś stało i to w dodatku z nie byle jaką kartą.
Tytuł: Odp: Pytania odnośnie MSI Gaming App
Wiadomość wysłana przez: Nichrome w 20 Styczeń 2016, 17:38:22
Witaj

1. Nie, nie jest on niezbędny do funkcjonowania karty. Jest to tylko dodatek dla niedoświadczonych użytkowników dla łatwego OC (stabilnego).
2. Karta domyślnie działa w trybie Gaming(normalny tryb), i GamingApp nie jest potrzebne. Czy odinstalujesz czy nie, nie ma znaczenia.