MSI Polska - Forum

MSI GAMING => Notebooki z serii GAMING => Wątek zaczęty przez: varmeya w 10 Styczeń 2016, 10:38:29

Tytuł: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: varmeya w 10 Styczeń 2016, 10:38:29
Witam serdecznie!
Od połowy września posiadam laptopa MSI GE72 2QE Apache. Do tej pory sprawował się super i nie miałam z nim najmniejszych problemów.
Od około tygodnia zauważyłam olbrzymie problemy z chłodzeniem. Podczas gry w World of Warcraft na ustawieniach ultra, temperatura na karcie graficznej dochodzi do 75 stopni przy włączonym turbo chłodzeniu. Klawiatura w okolicy WSADu aż parzy. Dziwi mnie to tym bardziej, że w listopadzie bez problemu grałam w Wiedźmina 3 na wysokich ustawieniach i takiej sytuacji nie było- laptop był ciepły, ale nie osiągał aż takiej temperatury.
Podczas codziennego użytkowania temperatury dochodzą do 60 stopni, co również jest dość wysokim wynikiem.
Laptop stoi na podkładce chłodzącej, która bardziej ma za zadanie zapewnić przepływ powietrza od spodu niż chłodzenie (nie jest najlepsza jakościowo).

Dodatkowo:
-niepotrzebne procesy w tle są wyłączone
-używam karty graficznej dedykowanej
-temperatury sprawdzone w Dragon Gaming Center i Nvidia Inspector (różnica 1 stopnia pomiędzy tymi programami)
-komputer przeskanowany, brak wirusów
-laptop jest na gwarancji


Co może być powodem wysokich temperatur? Jest jakiś sposób by je obniżyć? Może jakaś dobra podkładka chłodząca załatwiłaby sprawę?
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: Nichrome w 10 Styczeń 2016, 12:37:19
Witaj

Jeżeli pasta termoprzewodząca jest ta którą "posmarowali" w fabryce, to się nie dziwię. Wiele tych past jest niskiej jakości i po krótkim czasie temperatury sięgają szczytów. Zapytaj sprzedawcę lub wsparcie MSI jak wygląda sprawa wymiany pasty, czy możesz na własną rękę czy do serwisu MSI trzeba odesłać (lub lokalnego serwisu PC).
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: varmeya w 10 Styczeń 2016, 13:24:52
Dzięki za odpowiedź.
Już napisałam do supportu. Nie ukrywam, że bardziej na rękę byłoby mi samej wymienić tą pastę, ale zobaczymy co odpiszą.
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: smyk71 w 11 Styczeń 2016, 04:17:52
pasty samemu nie mozesz wymienic utracisz gwarancje a temperatury masz w normie jak bedziesz mial powyzej 95 to mozesz sie zastanawiac a te co masz to nie sa temperatury
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: varmeya w 11 Styczeń 2016, 11:48:48
Po pierwsze- czytaj uważniej, używam formy żeńskiej, więc jestem dziewczyną.
Po drugie- czy wg ciebie sytuacja, kiedy klawiatura parzy mnie w ręce jest normalna? Wcześniej miałam laptopa z Radeonem. Przy 90 stopniach wyłączał się. Byl o wiele gorszy jakościowo pod względem obudowy, a ciepło odczuwałam tylko przy wentylatorze. Jeśli płacę już dość konkretne pieniądze za sprzęt, mam prawo wymagać pelnego komfortu w jego użytkowaniu.
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: Nichrome w 11 Styczeń 2016, 12:46:33
Temperatury oczywiście nie są wysokie, i serwis nie uzna tego za powód do serwisu gwarancyjnego, ale jeśli obudowa parzy w dłoń, to jednak jest coś nie tak. Możliwe że śrubka się poluzowała, i w jakiś sposób ciepło nie jest rozprzestrzeniane poprzez heatsink, lecz na obudowę i tylko częściowo przez heatsink. Tak czy inaczej, wsparcie MSI powinno coś poradzić (w jaki sposób wymienić pastę lub czy oni to mogą zrobić).
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: Prozac w 17 Styczeń 2016, 10:38:03
A czyściłaś go kiedykolwiek? Kurz robi swoje więc polecam przedmuchać wyloty i wloty powietrza.
Tytuł: Odp: GE72 2QE- wysokie temperatury
Wiadomość wysłana przez: SAiLO w 19 Styczeń 2016, 08:11:32
Sprobuj przedmuchac wloty i wyloty skompresowanym powietrzem. Czy laptop bez podstawki chlodzacej tez bardzo sie grzeje?