MSI Polska - Forum

MSI GAMING => Karty graficzne z serii GAMING => Archiwum - Karty graficzne z serii Gaming => Wątek zaczęty przez: raptorek w 09 Sierpień 2015, 07:45:28

Tytuł: GTX 960 - szare czernie i problem z domyślnym wyjściem video
Wiadomość wysłana przez: raptorek w 09 Sierpień 2015, 07:45:28
Witam, po zmianie poprzedniej grafiki na MSI GTX 960 mam dwa problemy:

1. Windows startuje z takimi ustawieniami obrazu, że czerń jest szara, generalnie wszystkie kolory są wypłowiałe. Wystarczy wejść do ustawień NVidia > Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu i dosłownie trącić suwak "cyfrowa poświata" aby kolory wróciły do normy. Nie trzeba nawet zapisywać ustawień bo po anulowaniu wszystko jest ok.
Pomoc techniczna NVidia sugerowała wymianę sterowników, czyszczenie deinstalatorem i ponowną instalację, ale jak wreszcie stwierdzili, że mój monitor Full HD 24" ma ustawioną błędną rozdzielczość 1920x1080 bo wg nich powinno być 1280x1024 (!), a na przesłanych screenach nie widzą co jest podłączone do karty to podziękowałem, bo zaczęło to przypominać tłumaczenie dzieciom, a to oni mi mieli pomóc, nie odwrotnie.

2. Mam podłączone do karty dwa urządzenia: monitor do HDMI oraz projektor do DVI. Nie wiem dlaczego karta wybiera przy włączeniu komputera wyłączony projektor i na niego kieruje obraz podczas gdy na monitorze jest czarno. Nie mam możliwości ani wejść do BIOSu, ani trybu awaryjnego Windows ani do jakichkolwiek aplikacji diagnostycznych bo nic nie widzę. Dopiero kiedy startuje tryb graficzny i ruszają sterowniki systemu, przełączają one obraz wg ustawień w Windows i wraca on na monitor. Oczywiście tak nie może być, bo zmusza mnie to do wyłączania kabla od projektora, żeby wejść do BIOSu. Pytanie zatem jak ustawić w karcie domyślne wyjście video?
Tytuł: Odp: GTX 960 - szare czernie i problem z domyślnym wyjściem video
Wiadomość wysłana przez: Nichrome w 09 Sierpień 2015, 12:28:29
Witaj

1. Spróbuj (tak jak padła sugestia) starsze sterowniki. Wiele kart z serii GTX900 (nie tylko MSI) ma problemy z najnowszymi sterownikami i często starsza wersja działa OK (wina od strony nvidii)

2. Karty Nvidia mają swoje porty "priorytetowe". I jeśli dobrze pamiętam to będzie: (jako pierwszy) DVI->DisplayPort->HDMI->VGA (ostatni). I nie da się nic z tym zrobić. Modyfikacja BIOSu, sterowników itd itd nie pomoże, jest to wbudowane w kartę.
Tytuł: Odp: GTX 960 - szare czernie i problem z domyślnym wyjściem video
Wiadomość wysłana przez: raptorek w 09 Sierpień 2015, 18:26:07
Dziękuję za odpowiedź.

Dziwne jest to, że projektor jest wyłączony mechanicznym przełącznikiem, a HDMI i tak go widzi i identyfikuje.
Porażka z tymi priorytetami. Takie rzeczy powinien regulować BIOS i powinno się to dać zapisać z poziomu aplikacji do obsługi karty. Teraz wygląda na to, że powinienem sobie wymienić kabel w ścianie do projektora :(
Tytuł: Odp: GTX 960 - szare czernie i problem z domyślnym wyjściem video
Wiadomość wysłana przez: Nichrome w 10 Sierpień 2015, 06:58:50
A no niestety tak to wygląda. Nie wiem jak to od strony kart AMD jest, ale spodziewam się podobnej kolejności priorytetowej.